FAQ

Home / FAQ
facebook
Ze względu na stres, którego może doświadczyć czworonóg dla jego własnego komfortu nie powinno się go karmić przed wizytą. Oczywiście nie znaczy to, że piesek nie powinien jeść cały dzień! Mogłoby to być szkodliwe zwłaszcza w przypadku wizyt odbywających się późnym popołudniem. Najbezpieczniejszą opcją jest zaniechanie karmienia na 6 godzin przed wizytą.
Naturalnie wykąpanie psiaka samodzielnie jest alternatywnym rozwiązaniem dla kąpieli w salonie. Taki wariant jest jednak użyteczny wyłącznie w przypadkach, gdy z jakichś powodów (np. lęku przed suszarką) nie może się to odbyć w inny sposób. Kąpiel w salonie jest zalecana przede wszystkim ze względu na używane przeze mnie kosmetyki, które są odpowiednio dopasowywane do zwierzaka i ułatwiają dalszą pielęgnację. Również proces suszenia jest istotny, bo zawiera w sobie wpływające na estetykę cięcia modelowanie włosa. Bez tych czynników sierść nie jest dobrze przygotowana do strzyżenia, ulega ugniataniu, które uniemożliwia osiągnięcie równego i zadowalającego efektu końcowego. Klienci testujący obie opcje zdecydowanie widzą różnicę w rezultacie finalnym. Proszę się nie martwić ryzykiem przeziębienia – od momentu dokładnego wysuszenia do opuszczenia przez pieska salonu mija co najmniej 45 minut.
Spacer tuż przed odwiedzeniem salonu jest konieczny – daje zwierzakowi sposobność na załatwienie jego potrzeb fizjologicznych. W przypadku bardzo żywego psa zalecany jest długi spacer, który pomoże mu się wyciszyć przed zabiegami pielęgnacyjnymi.
Istnieje taka możliwość, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona korzystna dla zwierzaka. Nie widząc swoich właścicieli w pobliżu psy są mniej skłonne do paniki, a wobec tego mniej zestresowane i proces przebiega dla nich przyjemniej. Obecność właściciela jest dla zwierzęcia przeszkodą w uspokojeniu oraz wyciszeniu się. Ponadto, piesek pozostawiony z groomerem sam na sam ma z nim lepszy kontakt i czuje się swobodniej w jego towarzystwie!
Wizyta adaptacyjna jest bardzo wskazana już dla małych szczeniaków, które w przyszłości będą odwiedzały salon. Należy pamiętać, że czworonogi muszą wcześniej odbyć wszystkie szczepienia. Piesek może zabrać ze sobą na wizytę ulubioną zabawkę lub smakołyki. Wizyta trwa ok. 15 minut i ma na celu zapoznać psa z przestrzenią i odgłosami salonu, tj. suszarki czy wibracji maszynki. Jest on również czesany i stawiany na stole do strzyżenia. Takie działania nie tylko przyzwyczają go do przebiegu pielęgnacji, ale także pozwolą na zbudowanie więzi z groomerem! Koszt wizyty wynosi jedynie 1 zł.