„Przygarnij Burka” na pilskiej wyspie

Home / info / „Przygarnij Burka” na pilskiej wyspie
facebook
Salon Bella na pilskiej wyspie

„Przygarnij Burka” na pilskiej wyspie

„Przygarnij Burka” zaadoptuj psa.

W ostatnią sobotę, tj. 29 września, na pilskiej wyspie miała miejsce kolejna już odsłona akcji „Przygarnij Burka”. Dziewiąta i ponownie zwieńczona sukcesem, bo dla części psiaków rezydujących w pobliskim schronisku udało się szczęśliwie znaleźć długo wyczekiwany dom, a przecież o to w tym wszystkim chodzi!

Mamy nadzieję, że pozostałe pieski wkrótce również odnajdą prawdziwych właścicieli – czworonogów nie brakuje, każdy z ogromnym sercem gotowym szczerze pokochać każdego, kto chciałby taki gest odwzajemnić.

Nie kupuj – adoptuj!

Celem programu jest przede wszystkim promocja adopcji bezdomnych psów i kotów, zgodnie z hasłem „Nie kupuj- adoptuj!”, a dla zainteresowanych wydarzeniem w ciekawy sposób zorganizowano czas – wszystko pod kątem pupili, oczywiście!

Przyciągające szczególną uwagę pokazy tresury z udziałem psich „zawodowców” i piesków adoptowanych bawiły i uczyły, demonstrując sposoby na zajęcie naszego psa w sposób adekwatny do jego predyspozycji oraz temperamentu.

Poza licznymi występami i wielkim tortem dla psiej części odwiedzających przy licznych stoiskach można też było nabyć akcesoria i poduczyć się nieco w wielu kwestiach z zakresu opieki nad zwierzakiem.

 

Jednym z takich stoisk zajmował się właśnie Salon Bella, udzielając porad odnośnie pielęgnacji psiaków i rozwiewając wątpliwości wobec metod dbania o poszczególne rodzaje sierści.

Prezentowaliśmy używane przez groomera narzędzia do pielęgnacji szaty, szczotki oraz grzebienie odpowiednie dla typów futra o indywidualnych potrzebach, wyjaśnialiśmy jak najefektywniej troszczyć się o higienę psa.

Sercem stoiska, które przyciągało najwięcej uwagi zdecydowanie była jednak Lila, która klimaty schroniskowego życia doskonale zna z własnego doświadczenia i koniecznie chciała towarzyszyć akcji, gdzie zajmowała się przede wszystkim zabawianiem odwiedzających. 🙂

 

Lila

 

Cieszymy się z możliwości uczestniczenia w przedsięwzięciu o tak szlachetnym założeniu i liczymy na to, że kolejne edycje jeszcze bardziej zachęcą pilan do adopcji zwierząt schroniskowych.