Kategoria: porady

Home / porady /
facebook
Pielęgnacja czworonogów zimą

Pielęgnacja czworonogów zimą – czy warto?

Chciałabym aby Państwo to przeczytali, gdyż chcę obalić bardzo popularny mit, że w okresie zimowym piesków się nie strzyże.

Jest to bardzo błędne rozumowanie, którym wciąż kieruje się część właścicieli.

Tłumaczenie się niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zupełnie nie ma sensu jeśli będą mieli Państwo na uwadze podstawowe zasady.

Utrzymanie pięknej, lśniącej a przede wszystkim w dobrej kondycji szaty naszego czworonoga wymaga regularnych zabiegów przez cały rok.

W moim salonie używam wyłącznie profesjonalnych kosmetyków renomowanych firm, dobieranych indywidualnie dla danej szaty czworonoga. Zaniedbanie pielęgnacji w okresie zimowym powoduje pogorszenie się szaty.

 Czytaj dalej

Pielęgnacja piesków w okresie jesienno zimowym

Pielęgnacja w okresie jesienno-zimowym

Zapraszam właścicieli z pupilami również w okresie jesienno-zimowym.Często właściciele czworonogów błędnie sądzą, że wizyta w salonie groomerskim powinna odbywać się tylko w okresie letnio-wiosennym.

Pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg i co za tym idzie błoto) sierść naszego pupila bardzo się niszczy i filcuje. W dodatku kąpiel i rozczesanie sierści w zimie zwiększa jej objętość i poprawia komfort cieplny zwierzęcia.

Dlatego gorąco zachęcam do odwiedzania mojego salonu również w tym czasie.Mam do zaproponowania dla czworonogów całą paletę dłuższych i ciekawych fryzur.